So slabou erekciou má v súčasnosti problém pomerne veľké zastúpenie ľudí mužského pohlavia, no nie každý sa s daným problémom zdôverí. A to platí aj v prípade návštevy a hľadania riešení u lekárov, čo je však chyba. Znaky erektilnej dysfunkcie totiž môžu pretrvávať dlhšie a vyskytovať sa čoraz pravidelnejšie. Dodržiavaním stanovenej liečby sa dá porucha odstrániť, v mnohých prípadoch dokonca pomerne nenáročnými spôsobmi. Dôležité je preto identifikovať zdroj problému, a to napríklad už len z hľadiska, či ide o organický alebo psychologický faktor.
V niektorých prípadoch človek verí, že takýto stav je len prechodný, že sa potrebuje len zregenerovať, že práve nemá svoje dni,… no ubehne rok a prakticky sa nič k pozitívnemu nezmenilo. Je ale pravda, že sú situácie, kedy je stav len občasný alebo prechodný a slabá erekcia občas dokáže zaskočiť v podstate každého zdravého chlapa. Príčinou môže byť stres, zlá koncentrácia, nedostatok spánku, požitie väčšieho množstva alkoholu,… ale ak problém pretrváva dlhšie a začína sa vyskytovať pravidelnejšie, možno je zdrojom organická porucha, respektíve niektorá zo súčastí mozog-nervy-cievy-hormóny nemusí fungovať tak ako má.
- V takomto prípade môže byť erektilná dysfunkcia následkom a vlastne varovným znakom takisto vážnejšieho ochorenia.
Pokiaľ ale zostaneme len pri tematike nekvalitná erekcia, zrejme najznámejším, avšak len dočasným riešením sú tablety obsahujúce účinnú látku sildenafil ako v prípade viagry, prípadne jej lacnejšieho generika cobra.
Riziková veková hranica je v našom prípade vek 40 a viac rokov, kedy má s náznakmi erektilnej dysfunkcie skúsenosť takmer polovica mužov. U väčšiny z nich ide o fyzické následky, pričom psychické príčiny sú skôr zriedkavé, no sem môžeme zaradiť pravidelný stres či emočnú nevyrovnanosť.
Psychologické faktory sa v spojitosti so slabou erekciou vyskytujú naopak skôr u mladších ročníkov, u ktorých je však takisto príčinou nezdravý životný štýl, ktorý treba zmeniť.