Viete si predstaviť, že by ste stúpali po schodoch na piate poschodie, na hornom poschodí by ste sa zapreli silou o zábradlí v domnení, že vás udrží, keď sa chcete pokochať výhľadom do okolia, ale zábradlie vás neudrží a vy sa zrútite do priepasti pod sebou? Možno, že si niektorí ľudia podobné scenáre maľujú vo chvíli, keď im niekto predhodí ako ideálne riešenie zábradlia na schodisko nerezovú oceľ.
Nerezové zábradlie na schody je podľa nich niečo podradné, obyčajný módny výstrelok, pretože nerezová oceľ nemá takú pevnosť, a nemôže dostatočne plniť bezpečnostné požiadavky pre oceľové konštrukcie. V skutočnosti je toto ale iba mýtus, nerezová oceľ je dostatočne pevná, húževnatá a tvrdá, a môže sa využívať aj na tieto účely úplne rovnako, ako napríklad kované zábradlie od majstra kováča z jeho kováčskej vyhne.
Nerezová oceľ je vlastne ušľachtilý materiál, využíva sa dokonca v zdravotníctve v podobe umelých bedrových kĺbov alebo výstuží na spevnenie zlomených kostí pri ťažkých úrazoch, a ak chcete byť viac v obraze, o čo sa vlastne jedná, potom vám môžeme aspoň v stručnosti naznačiť, že ide o klasickú konštrukčnú uhlíkovú oceľ s prímesou niektorých legujúcich prvkov, najmä molybdénu, niklu a chrómu.
Nemusíte mať teda žiadne obavy, že by sa pod vami nerezové zábradlie prelomilo, a že by neunieslo ťarchu vášho tela. Zábradlie je tiež konštruované tak, aby unieslo oveľa väčšiu záťaž, a tak je v podstate technicky vylúčené, že budete mať doma čosi krehkého, síce nekorodujúceho, ale len na ozdobu, na okrasu.
S nerezovým zábradlím sa počíta napríklad pri rozhľadniach, námorných plavidlách, výškových obytných budovách, pri schodiskách v exteriéri a tiež v rodinných domoch na terasách a na balkónoch bytov v bytových domoch. Je to skrátka taký univerzálny ľudský súputník, bez ktorého by život nebol tak pestrý, aký je.